+380-4161-9-13-57 lugini_lg@ukr.net

Збережемо первоцвіти         Ось і з’явилися вони. Ніжні та прекрасні на фоні сірої після зими природи, як провісники пробудження природи, як символи життя. Це диво природи отримало і свою назву – первоцвіти.

         Ще декілька десятиліть назад вони були досить поширеними в наших краях, та за останні роки кількість первоцвітів значна скоротилася. А такі як підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша), сон розкритий (сон – трава) та інші занесені до Червоної книги України.

Первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох комах. І знищення первоцвітів веде до зникнення багатьох видів комах, які захищають ліси від шкідників. Із однією зірваною рослиною, обривається ще до півсотні паростків, які змогли б з’явитися в майбутньому. Кожного року через свавілля та необізнаність населення в нашій державі знищується більше 20 мільйонів дикорослих квітів.

Для збереження рідкісних та зникаючих видів первоцвітів працівниками державної лісової охорони разом з представниками екологічної інспекції та нацполіції проводиться операція «Первоцвіт», в ході якої виявлятимуться особи, які збирають, транспортують, реалізовують або купляють ці рослини. Всі вони є порушниками закону і будуть притягуватися до адміністративної відповідальності.

         Так, відповідно до ч. 1 ст. 881 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 гривень із конфіскацією рослин.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – тягнуть за собою штраф від 1700 до 3655 гривень  із конфіскацією.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривень шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 гривень у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 гривень у залежності від виду.

Звертаємось до громадян нашого краю з проханням відмовитись від збирання рослин занесених до Червоної книги України. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Прес-служба ДП “Лугинське лісове господарство”

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
Scroll to Top